eduroam

Sākums > eduroam

 

 

Kas ir eduroam?

Eduroam (Education Roaming - izglītības viesabonēšana) ir drošs, starptautisks, jebkuras valsts akadēmiskajiem lietotājiem pieejams viesabonēšanas pakalpojums, kas nodrošina bezmaksas bezvadu tīkla pakalpojumus visiem lietotājiem, kuriem sava mājas institūcija ir izsniegusi eduroam piekļuves datus. Šajā tīklā augstāko izglītību iestāžu studenti, darbinieki, zinātnieki var izmantot tīkla pieslēgumu visā Eiropā, Austrālijā un Kanādā, bez nepieciešamības saņemt viesa kontu. Tas ļauj lietotājam, apmeklējot citu institūciju vai iestādi, pieslēgties eduroam tīklam izmantojot tos pašus piekļuves datus, kas tiek izmantoti mājas organizācijā (Latvijā - Lanet, LU MII vai RTU).

Kas var lietot eduroam?

Eduroam tīklu var izmantot jebkuras akadēmiskās vai zinātniskās iestādes darbinieks vai students, kuram ir piešķirts lietotāja konts. Sīkāk par lietotāja konta iegūšanu, nepieciešamajām programmatūrām un to instalācijām, lasiet šeit.

Kur pieejams eduroam?

Eduroam ir pieejams pavisam 36 Eiropas valstīs, Austrālijā un Kanādā. Latvijā ir izveidoti 377 eduroam piekļuves punkti. Latvijā piekļuve eduroam ir LU MII ēkā, jebkurā citā Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes ēkās.

 

Vairāk par eduroam infrastruktūras dalībniekiem un Eiropas hierarhiju http://www.eduroam.org.